Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Dołącz do naszej grupy karmelitańskiej, która wyrusza z Wrocławia na Jasną Górę, 2-10 sierpnia 2018.


 

edyta-ikona

Nowenna ze św. Teresą Benedyktą od Krzyża przed pieszą pielgrzymką – pomódl się z nami! 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Nawet jeśli nie pójdziesz z nami, to możesz być pielgrzymem duchowym i także zbierać owoce naszego pielgrzymowania. Dołącz zatem do nowenny ze św. Teresą Benedyktą od Krzyża (Edytą Stein), która jest patronką naszej grupy 18. 

Tekst nowenny pod każdym dniem (kliknij):

Dzień 1, wtorek, 24 lipca 

Dzień 2, środa, 25 lipca

Dzień 3, czwartek, 26 lipca

Dzień 4, piątek, 27 lipca

Dzień 5, sobota, 28 lipca 

Dzień 6, niedziela, 29 lipca

Dzień 7, poniedziałek, 30 lipca

Dzień 8, wtorek, 31 lipca

Dzień 9, środa, 1 sierpnia


 

Pielgrzymka_fb i IG_grupy pielgrzymkowe_04_07_2018_gr. 18 (1)Grupa 18 – KARMELITAŃSKA

przewodnik: o. Krzysztof Piskorz OCD

Zapisy:

Bagaże: 2 sierpnia – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.18. Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy 18.

Msza Święta przed Pielgrzymką dla Pielgrzymów z grupy 18:
1 sierpnia, godz. 18:00 w kościele p.w. Opieki św. Józefa, ul. Ołbińska 1.
Po Eucharystii spotkanie organizacyjne w klasztorze, odbiór materiałów pielgrzyma oraz możliwość zapisów.

Nocleg z 1 na 2 sierpnia: istnieje możliwość noclegu w klasztorze we Wrocławiu z 1 na 2 sierpnia – po uprzednim zgłoszeniu.

Informacje dodatkowe:
Powrót z Częstochowy: autokarem, zapisy na trasie pielgrzymki.
Facebook: www.facebook.com/grupakarmelitanska18

 

piesza pielgrzymka„Veni Creator Spiritus”. Pod takim hasłem odbędzie się 38 piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To nasze wołanie w drodze o Ducha Świętego. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne. Pielgrzymując po tym świecie zdajemy sobie sprawę z kruchości, małości i słabości, a pielgrzymka jest dobrym czasem, żeby nauczyć modlić się w drodze, po której idę i stawać się mocniejszy, pokonując wszelkie słabości. Na trasie spotykamy przede wszystkim Boga, Maryję, Świętych, żywy Kościół, ludzi przyjaznych i radosnych, którym przyświeca ten sam cel.

Proponujemy Ci już dziś, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz szósty wyrusza pod numerem 18. Tworzymy grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może tam Ciebie zabraknąć. Zapewniam Cię, że jesteś nam potrzebny, tym bardziej teraz, kiedy grupa jest u początków istnienia i daje fundament na przyszłe lata. Zapraszamy Cię do nowego, karmelitańskiego szlaku z duchowością świętych Karmelu. Modlimy się Jutrznią i Nieszporami w drodze, odprawiamy rozmyślanie, śpiewamy, kontemplujemy Jezusa z Maryją w tajemnicach różańcowych, wołamy o Miłosierdzie Boże, odprawiamy Drogę Krzyżową w godzinie śmierci Jezusa na krzyżu. Modlimy się sercem i tworzymy piękną wspólnotę ludzi zafascynowanych duchowością Karmelu. Nie daj się namawiać! Bądź tym, który z zapałem odpowie na nasze zaproszenie i pociągnie jeszcze innych do tej grupy. Czekamy na Ciebie i mamy nadzieję, że przyjmiesz to zaproszenie z wielką radością. Możesz otrzymać więcej informacji, pisząc na adres mailowy: pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com.

BUTYNie przegap tej okazji i pamiętaj:

„Idąc, uczymy się życia,
idąc, ludzie się poznają,
idąc, leczymy rany z poprzedniego dnia.
Idź, wpatrując się w gwiazdę,
słuchając głosu, śladem innych kroków.
Idź, w poszukiwaniu życia,
opatrując rany pozostawione przez cierpienie.
Nic nie może zatrzeć wspomnienia
przebytej drogi” (Ruben Blades).

Jeśli jesteś osobą uzdolnioną muzycznie, tzn. grasz, śpiewasz zapraszamy Cię do diakonii muzycznej. Zabierz ze sobą gitarę, czy też inny instrument, typu: bongosik, skrzypeczki…

Siostro, Bracie jeśli jesteś chętny, by współtworzyć służby grupowe – porządkową, medyczną czy kwatermistrzowską, by służyć innym – zgłoś to przy zapisach.

Oczywiście jeśli jesteś spoza Wrocławia, masz możliwość noclegu z 1 na 2 sierpnia w naszym klasztorze. Daj tylko znać, że chcesz do nas dołączyć, potrzebujemy Ciebie, by tworzyć ogólnopolską grupę karmelitańską na Jasną Górę.

Bądźmy w jednej Rodzinie Karmelu na chwałę naszego Pana i Matki Najświętszej, a także ku naszemu wzrostowi w wierze opartej na duchowości i mądrości Świętych Karmelu.

Siostro, Bracie, chodź z nami – z „Karmelkami” do tronu Królowej Polski! Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w grupie karmelitańskiej.

Do zobaczenia!
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD
– przewodnik grupy 18.