GRUDZIEŃ A.D. 2018. 

REKOLEKCJE KARMELITAŃSKIE ONLINE – ADWENT 2018. 

rekolekcje-2018-obrazJak przeżyjesz kolejny adwent swojego życia?
Proponujemy Ci przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia pod hasłem: „Przygotować Drogę Panu z Maryją, Królową Karmelu”.

Kto mógłby nam lepiej towarzyszyć, w drodze do Narodzin Pana, od Dziewicy Maryi, Matki Jezusa? W poprzednim roku naszym towarzyszem w czasie Adwentu był św. Józef. W tym roku treści rekolekcji będą szczególnie poświęcone Maryi, Królowej Karmelu. Ona pomoże nam przyjąć Słowo Boże i wcielać Je w życie.
Głównym motywem rekolekcji będzie średniowieczny hymn Flos Carmeli w którym Maryja przedstawiona jest jako Kwiat, Królowa i ozdoba Karmelu. Teksty te pomogą nam pogłębić Tajemnicę Wcielenia i poznać w jaki sposób Jezus stał się jednym z nas.

Materiały zostały przygotowane przez o. Cyryla OCD, karmelitę bosego z prowincji Paryskiej.

Życzymy obfitego w błogosławieństwa na czas Adwentu!
Karmelici Bosi prowincji Warszawskiej, Paryskiej, Austriackiej, Włoskiej razem z wydawnictwem OCD w Rzymie.

Materiały do pobrania na każdy tydzień Adwentu.

ŚWIADECTWA BRACI KLERYKÓW 2 GRUDNIA, WARSZAWA 

Solec4www

 

 

W pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 2 grudnia, w parafii Świętej Trójcy w Warszawie na Solcu, obsługiwanej od ponad roku przez nas, bracia klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu, będą mówić o swoim powołaniu. Zapraszamy na Msze św., a po nich na świadectwa braci: w sobotę o 18.00, a w niedzielę o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Strona internetowa parafii i klasztoru www.trinitas.pl.

Warto pamiętać, że to właśnie 450 lat, 28 listopada 1568 roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, powstał pierwszy reformowany klasztor Karmelitów Bosych w Duruelo ze św. Janem od Krzyża na czele.

 

 


 LISTOPAD A.D. 2018. 

NOWENNA DZIĘKCZYNNA 450. ROCZNICA REFORMY KARMELU MĘSKIEGO 20-28 LISTOPADA

nowenna dziękczynna obrazOd 20 listopada, we wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelity bosego, przez następne dni, do 28 listopada, chcemy szczególnie dziękować Bogu za dzieło Reformy naszego Zakonu gałęzi męskiej.
To było dokładnie 28 listopada 1568 roku, czyli 450 lat temu…

Na każdy dzień przewidziano krótkie nagranie oraz modlitwę dziękczynną za Karmel i o nowe powołania. 

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia!

Nagrania i tekst kliknij tutaj!

 

 


NOWENNA ZA OJCZYZNĘ 2-10 LISTOPADA 

NOWENNA ZA OJCZYZN PRZED 11 LISTOPADA (1)Nowenna za naszą Ojczyznę, tuż przed 11 listopada. Warto modlić się za nasz naród i to, co Polskę stanowi, zwłaszcza w tym roku, w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Jeśli nie jest Ci obojętny los naszej Ojczyzny, to stań do walki, jako prawdziwy żołnierz Jezusa Chrystusa z orężem modlitwy, bo jak mówił św. Rafał Kalinowski, polski karmelita bosy, wielki patriota: Masz być żołnierzem Jezusa Chrystusa; nie żołnierzem, który szuka swoich przyjemności, ale żołnierzem godnym takiego Króla! Zatem do broni żołnierze Pana!!!
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Tekst nowenny znajdziesz tutaj. 


REKOLEKCJE POWOŁANIOWO – PATRIOTYCZNE 9-11 LISTOPADA

Rekolekcje powolaniowo (2)Jeśli jesteś mężczyzną w wieku 18-35 lat i chciałbyś się na chwilę zatrzymać, by zaczerpnąć z charyzmatu karmelitańskiego, to zapraszamy Ciebie do naszego klasztoru Karmelitów Bosych w Poznaniu w dniach 9-11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie rekolekcji udział w modlitwach i posiłkach z zakonnikami, a także w czuwaniu modlitewnym w intencji Ojczyzny.
Rozpoczęcie w piątek o godz. 18:00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Zapisy i pytania: powolania@karmelicibosi.pl  oraz pod nr tel. 515 544 378.


PAŹDZIERNIK A.D. 2018. 

STADION MŁODYCH – WARSZAWA – 6 PAŹDZIERNIKA 

stadion narodowySTADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary to 12-godzinne spotkanie rekolekcyjne, które odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Hasło spotkania brzmi: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania. Adresowane jest głównie do młodzieży, ale zaproszony jest każdy, kto czuje się młody i chce przez udział w spotkaniu oddać chwałę Panu Bogu.
STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, który odbędzie się trzy dni po rozpoczęciu Synodu Biskupów pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania, będzie też rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok w Kościele poświęcić młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią. 

Jeśli chcesz być razem w naszej grupie Młodych Karmelu, to serdecznie zapraszamy. 50 wejściówek czeka na Was. Koszt biletu to tylko 12 zł. Zgłoszenia: powolania@karmelicibosi.pl. 

W spotkaniu weźmie udział kilkunastu prelegentów – świadków wiary – osób znanych i nieznanych, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniem swojej relacji z Bogiem. Słowo świadectwa skierują do obecnych tacy goście jak: ks. abp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak, Marcin Zieliński, Bartek Krakowiak, Darek Malejonek, Marcin Jakimowicz, Magdalena Plucner…

Więcej info na: www.stadionmlodych.pl 

 

PIESZA PIELGRZYMKA Z WROCŁAWIA DO TRZEBNICY – 13 PAŹDZIERNIKA

trzebnicaJedną z form naszego duszpasterstwa powołaniowego jest także pielgrzymowanie. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie osoby zakochane w Karmelu, na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę, 13 października, przed uroczystością św. Teresy od Jezusa, Reformatorki naszego Zakonu. Więcej o pielgrzymce na www.pielgrzymka.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

KARMELITAŃSKIE CZUWANIE NOCNE NA JASNEJ GÓRZE – 14/15 PAŹDZIERNIKA

PlakatCzestochowaK4W dniach 3-28 października 2018 r. odbędzie się XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Rzymie, którego hasło przewodnie brzmi: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W tych dniach będą się odbywać na Jasnej Górze czuwania nocne, które mają na celu modlitwę w intencji Synodu.
My, Bracia Bosi NMP z Góry Karmel, serdecznie zapraszamy na karmelitańskie czuwanie nocne pt. „Solo Dios basta! Podejmij wyzwanie” w dniach 14/15 października w uroczystość św. Teresy od Jezusa. Zapraszam wszystkich chętnych: młodzież, duszpasterstwa akademickie i postakademickie, Róże Powołaniowe, Zgromadzenia zakonne erygowane do Karmelu, Świecki Zakon, Bractwa Szkaplerzne, grupy modlitwy, schole, wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie oraz wszystkich Przyjaciół Karmelu. Złączmy się we wspólnej modlitwie w tym wyjątkowym miejscu dla Polski, szczególnie w tym roku, w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości i 450 rocznicę reformy Karmelu gałęzi męskiej.

Do zobaczenia na Jasnej Górze!
Błogosławię
o. Krzysztof Piskorz OCD, Promotor Powołań Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

Oprawa muzyczna: schola karmelitańska z Wrocławia pod dyrekcją dra hab. Artura Wróbla.

Program czuwania:

21:00 Apel Jasnogórski

21:30 Akatyst ku czci Ducha Świętego

22:00 Konferencja: „Maryja – Święta Przestrzeń do odkrywania woli Bożej” – o. Krzysztof Piskorz OCD, Promotor Powołań Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

23:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

23:45 Przygotowanie do Eucharystii – słowo wprowadzenia

00:00 Msza święta z uroczystości św. Teresy od Jezusa, przewodniczy: o. Jan Malicki OCD, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych
Zawierzenie Maryi XI Żywych Róż Powołaniowych

01:00 Dziękczynienie i możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego

01:30 Modlitwa różańcowa

02:00 Papieże mówią… – z orędzi na Światowy Dzień Młodzieży oraz Dzień Modlitw o Powołania

03:00 Modlitwa o powołania i za młodzież

03:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

04:00 Zakończenie czuwania.


 

WRZESIEŃ A.D. 2018. 

CAMINOS TERESIANOS – 12-19 WRZEŚNIA 

caminos

Serdecznie zapraszamy na Caminos Teresianos po raz pierwszy! Lot z Poznania do Madrytu. Oferta last minute na 23 sierpnia: bilety lotnicze w obie strony tylko ponad 200 zł, więc szybka decyzja! Noclegi w wyznaczonych miejscach na szlaku. Kto chce jeszcze dołączyć i doświadczyć duchowej przygody w Ojczyźnie naszych Świętych Rodziców: Teresy od Jezusa i Jana od Krzyża? Wszelkie zapytania na: powolania@karmelicibosi.pl lub tel. 515 544 378.


REKOLEKCJE ZE ŚW. JÓZEFEM O ROZEZNAWANIU POWOŁANIA – 27-30 WRZEŚNIA 

Rekolekcje dla Młodych poszukujących 18 + (2)Zapraszamy na rekolekcje z rozeznawaniem powołania dla młodych mężczyzn i kobiet u Sióstr Karmelitanek Misjonarek w Trzebini koło Żywca 27-30 września. Szczegóły na plakacie.

 

 

 

 

 


 SIERPIEŃ A.D. 2018. 

PIESZA PIELGRZYMKA Z WROCŁAWIA NA JASNĄ GÓRĘ – GRUPA KARMELITAŃSKA, 2-10 SIERPNIA 

Pielgrzymka_fb i IG_grupy pielgrzymkowe_04_07_2018_gr. 18 (1)

„Veni Creator Spiritus”. Pod takim hasłem odbędzie się 38 piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To nasze wołanie w drodze o Ducha Świętego. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne.

Proponujemy Ci, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz szósty wyrusza z Wrocławia pod numerem 18. Tworzymy grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy także do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może Ciebie zabraknąć.

Więcej info o grupie i zapisach: 

http://karmelicibosipowolania.pl/piesza-pielgrzymka-na-jasna-gore/

oraz http://pielgrzymka.pl/index.php/grupy-pielgrzymkowe/grupa-18/


LIPIEC A.D. 2018. 

KARMELITAŃSKIE DNI MŁODYCH – CZERNA, 26-29 LIPCA 

czerna spotkanie młodychNasi Bracia z Prowincji Krakowskiej zapraszają na XIV Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się, jak co roku, w Czernej. Hasłem tegorocznego spotkania będzie „Walka o pokój serca”. Przewodniczką w tym temacie będzie nam św. Teresa od Jezusa, a przyświecać na tej drodze będzie nam Maryja – Gwiazda Morza.
W programie znajdzie się wiele ciekawych rzeczy: warsztaty, czas na wspólną modlitwę, konferencje, świadectwa. Nie zabraknie również czasu na milczenie i budowanie wspólnoty.
Gościem specjalnym będzie Adam Woronowicz: aktor, pierwszoplanowa rola w filmach „Popiełuszko” oraz „Dwie Korony”. Więcej info i zapisy: www.kdmczerna.pl


CZERWIEC A.D. 2018.

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE Z ELEMENTAMI LECTIO DIVINA W TRADYCJI KARMELITAŃSKIEJ, SOPOT 8-10 CZERWCA

Rekolekcje w Karmelu& Sopot (2)

 

Zapraszamy młodzież męską w wieku 18-30 na rekolekcje z rozeznawaniem powołania od 8 do 10 czerwca. Tym razem nad morze, czyli do naszego domu zakonnego w Sopocie.

Szczegóły: powolania@karmelicibosi.pl.

 

 

 

 

FESTIWAL MŁODYCH „NIE BÓJ SIĘ DUCHA”, SULISTROWICZKI 25-28 CZERWCA

festiwal młodych

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Młodych w dniach 25-28 czerwca do Sulistrowiczek koło Góry Ślęży! Jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia. Będzie się działo!

Czekamy na 500 młodych osób, pragnących doświadczyć działania Ducha Świętego.

Zapisz się już teraz: kliknij tutaj! 

Modlitwa, ciekawi goście, intrygujące konferencje, rozmowy na każdy temat, wartościowe filmy, dużo muzyki i na koniec – wejście na szczyt Ślęży. Każdego dnia możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Namiocie Spotkania.
Zapraszamy na wakacyjne rekolekcje o Duchu Świętym!
Nie bó
j się Ducha, otwórz się na Niego!

 

 

Jeżeli się zdecydujesz, weź ze sobą:
– dużo pozytywnej energii,
– śpiwór, poduszkę i karimatę,
– kubek oraz łyżkę
– chętni mogą wziąć swój namiot
oraz chęć współpracy!

PLAN SPOTKANIA:

Poniedziałek, 25 czerwca „KIM JEST DUCH ŚWIĘTY?”

10.00 – Zapisy i zakwaterowanie

11.30 – Przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia, uroczyste rozpoczęcie Spotkania Młodych

13.30 – Obiad

15.00 – Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i wprowadzenie

15.30 – I Konferencja ks. Mariusz Rosik

16.30 – Integracja

17.30 – Spotkanie z zaproszonym gościem: Patrycja Hurlak

19.00 – Kolacja

20.00 – Modlitwy o wylanie Ducha Świętego, możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i okazja do spowiedzi

22.00 – Kino plenerowe

Wtorek, 26 czerwca – „DARY DUCHA”

8.30 – Jutrznia

9.00 – Śniadanie

10.00 – II Konferencja – ks. Rafał Cyfka

11.30 – Przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia

13.30 – Obiad

15.00 – Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i świadectwo zaproszonego gościa

16.00 – Praca w grupach

18.30 – Kolacja

19.30 – Wieczór uwielbienia i okazja do spowiedzi

21.00 – Koncert: Michał Król

22.30 – Kino plenerowe

Środa, 27 czerwca „OWOCE DUCHA”

8.30 – Jutrznia

9.30 – Śniadanie

10.00 – III Konferencja – ks. Wojciech Drab

11.30 – Przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem o. bp. Jacka Kicińskiego

13.30 – Obiad

15.00 – Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia – Świadectwo EDZIO

17.00 – Praca w grupach

18.30 – Kolacja

19.30 – Festiwal rapu chrześcijańskiego” UNDER, EDZIO, ks. BARTCZAK, ks. BILSKI, TAU

Czwartek, 28 czerwca „UMOCNIENI DUCHEM”

7.30 – Jutrznia

8.00 – Śniadanie

8.30 – Sprzątanie ośrodka

10.30 – Wyjście na Ślęże w grupach – intencja wejścia

13.00 – Eucharystia na szczycie Ślęży

15.00 – Posiłek oraz zakończenie szczycie Ślęży


 

MAJ A.D. 2018.

KARMELITAŃSKIE WARSZTATY LITURGICZNO-MUZYCZNE, POZNAŃ 25-27 MAJA

Solo Dios Basta-9

Piątek, 25 maja
18.00 Msza św. w Bazylice i Sanktuarium św. Józefa
19.00 Katecheza wprowadzająca
19.45 Kolacja

Sobota, 26 maja
8.00 Śniadanie
8.45 Modlitwa do Ducha Świętego i katecheza
9.30 Zajęcia chóralne, zajęcia indywidualne – emisja głosu oraz zajęcia liturgiczne
11.30 Msza święta ku czci NMP i dziękczynienie
13.00 Obiad
Czas wolny
15.00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i katecheza
15.45 Zajęcia chóralne, zajęcia indywidualne – emisja głosu oraz zajęcia liturgiczne
17.50 Salve Regina i Nieszpory śpiewane

Niedziela, 27 maja
8.00 Śniadanie
9.00 Jutrznia śpiewana i katecheza
10.00 Zajęcia chóralne, zajęcia indywidualne – emisja głosu oraz zajęcia liturgiczne
13.00 Uroczysta Eucharystia w Bazylice na zakończenie warsztatów.
14.00 Obiad.

Bazylika Mniejsza i Sanktuarium św. Józefa, Poznań

Prowadzący:
Zajęcia chóralne – Artur Wróbel, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Zajęcia indywidualne, emisja głosu – Małgorzata Wrzesień-Wróbel, Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.
Katechezy i warsztaty liturgiczne, opieka duchowa – o. Krzysztof Piskorz OCD, doktorant PWT we Wrocławiu, duszpasterz powołaniowy Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

Do wyboru:
1) zajęcia chóralne i zajęcia indywidualne – emisja głosu
lub
2) zajęcia liturgiczne.
Osoby, które nie chcą uczestniczyć w warsztacie muzycznym, będą odbywały w tym samym czasie warsztat liturgiczny.

Za udział w warsztatach można złożyć dobrowolną ofiarę. Możliwość skorzystania z posiłków za dodatkową odpłatnością – informacje szczegółowe można uzyskać e-mailem.

Zapisy i wszelkie info: powolania@karmelicibosi.pl


 

MARZEC A.D. 2018. 

DZIEŃ PUSTYNI W MILCZENIU – POZNAŃ – 3 MARCA 

dzień pustyni 3.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat na dzień skupienia w milczeniu, by wyjść na pustynię i przyjrzeć się swojemu powołaniu. Poznań to szczególne miejsce związane z kultem św. Józefa, bowiem 400 lat temu Karmelici Bosi przybyli do tego miasta i po raz pierwszy nadali w Polsce wybudowanemu kościołowi wezwanie tego Świętego. Zapytania i zapisy: powolania@karmelicibosi.pl.

 

 

 

SPOTKANIE MŁODYCH W KARMELU – GPS ZE ŚW. JÓZEFEM

Gps

W SOBOTĘ, 24 MARCA:
– na dobre rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia,
– w przeddzień XXXIII Światowego Dnia Młodzieży,
– kilka dni po uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP,
– w 400-lecie przybycia Karmelitów Bosych do Poznania, gdzie po raz pierwszy w Polsce wybudowanemu kościołowi nadano wezwanie św. Józefa
ZAPRASZAMY Z RADOŚCIĄ:
– wszystkich młodych Karmelu,
– nasze karmelitańskie duszpasterstwa akademickie i wspólnoty młodzieżowe,
– zakochanych w duchowości karmelitańskiej,
– młodzież, która chce się spotkać ze św. Józefem i sobą nawzajem
BĘDĄ Z NAMI:
– Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus,
– Schola Karmelitańska z Wrocławia pod dyrekcją dra Artura Wróbla,
– Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN,
– zaproszeni goście… i mamy nadzieję, że również TY
SŁOWA TOWARZYSZĄCE SPOTKANIU:
GAUDIUM – Radość,
PAENITENTIA – Skrucha,
SPIRITUS – Duch,
– i wiele innych

 

9.00 Rozpoczęcie: modlitwa do Ducha Świętego i kwadrans adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy
9.30 Trójgłos – trzy słowa – konferencja trzech osób
10.30 Koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN i nauka hymnu spotkania
11.30 przerwa
12.00 Ite ad Joseph – nabożeństwo
12.45 Świadectwo zaproszonego gościa
13.30 obiad i czas wolny
15.00 Droga Krzyżowa słowami orędzi papieskich na Światowy Dzień Młodzieży
15.30 Adoracja Krzyża i spowiedź
16.30 przygotowanie do Eucharystii
16.45 Msza święta z Niedzieli Palmowej i procesja z palmami
17.55 Salve Regina
18.00 kolacja
18.30 wyjście na Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli.

Zgłoszenia i zapytania: powolania@karmelicibosi.pl.

„Łaska Boża dotyka owego „dzisiaj” waszego życia, „porywa” was takimi, jakimi jesteście, ze wszystkimi waszymi lękami i ograniczeniami, ale objawia także wspaniałe plany Boga! Wy, młodzi potrzebujecie poczucia, że ktoś naprawdę w was wierzy: wiedzcie, że Papież wam ufa; że Kościół wam ufa! A wy, ufajcie Kościołowi!” (z orędzia papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży, 25 marca 2018).


LUTY A.D. 2018.

 

REKOLEKCJE ZIMOWE Z ODPOCZYNKIEM W GÓRACH 1-4 LUTEGO 

 

rekol. TrzebiniaZachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach z odpoczynkiem w górach. Dla młodych mężczyzn i kobiet 18+. Poprowadzi nas, tak jak zawsze, Duch Święty. Chcemy przypatrzeć się Jego działaniu w naszym życiu. Rekolekcje odbędą się od czwartku do niedzieli, 1-4 lutego w Trzebini koło Żywca w klasztorze Karmelitanek Misjonarek. Zapisy bezpośrednio u Sióstr: karmis.trzebinia@karmel.pl.

Duchu Święty natchnij nas.
Miłości Boża pochłoń nas.
Po właściwej drodze zaprowadź nas… 
(św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, Mała Arabka).

 

 

 

PYTANIA BEZCENNE – DZIEŃ SKUPIENIA DLA MŁODYCH MĘŻCZYZN I KOBIET 10 LUTEGO 

Publikacja1a

Wielki Post odkąd pamiętam był dla mnie bardzo wyjątkowym czasem. Już jako młoda dziewczyna starałam się zrobić wszystko co w mojej mocy, by dobrze go przeżyć, by pozwolić Bogu mówić do mnie to wszystko, co On sam będzie chciał i co ja potrzebuję usłyszeć, doświadczyć. Bardzo szybko zauważyłam, że abym mogła rzeczywiście usłyszeć Boży szept i zadziwić się mocą Bożego działania, musiałam być bardzo uważna, a nade wszystko potrzebowałam specjalnej aury, która dziś w moim karmelitańskim życiu stanowi aurę każdego dnia.

Lata studenckie, nie tak bardzo odległe, przyniosły odkrycie bardzo ważnej pozycji książkowej. Znalazłam ją na wystawie  sklepowej spacerując po warszawskiej Starówce. Zachwyciła mnie prostota okładki, ale też, co dziwne – nie przeraził tytuł.

Autor: o. Marian Zawada, karmelita bosy.

Tytuł: „Zaślubiny z samotnością”.

Podtytuł: „Znaczenie milczenia, samotności i ukrycia na drodze do Boga”.

Zawsze dużo czytałam, nigdy jednak nie kupowałam książki ze względu na okładkę. To zadziwiające, ale ja po prostu „musiałam ją mieć”. Studenckie finanse wystarczyły na zakup świeżej pozycji i z wypiekami na twarzy wracałam do mieszkania z zamiarem spędzenia reszty wieczoru na lekturze „apetycznej książki”.  Zwykła lektura, jak sądziłam,  zamieniła się jednak w pełną Bożego Ducha modlitwę, bo „Zaślubiny z samotnością” stały się dla mnie przede wszystkim tekstem do rozważania i odkrywania siebie samej. Dobrze pamiętam, że podczas czytania nie wszystko rozumiałam, wszystko jednak przedziwnie mnie przyciągało, zwłaszcza to, czego nie mogłam wówczas pojąć. To właśnie tak zaczęła się największa Pasja i Przygoda mojego życia.

Jak się domyślacie celowo nie kończę opowieści. Przyjdzie na to jeszcze czas.

Kolejne skupienie z cyklu PYTANIA BEZCENNE chcemy zamknąć właśnie w tych dwóch słowach:

SAMOTNOŚĆ I MILCZENIE

bo to ważne słowa jeśli chcemy naszą drogę z Bogiem traktować poważnie.

Jak zawsze będzie to czas gdzie możesz zadać pytanie, nie musisz tylko grzecznie słuchać i ze wszystkim się zgadzać. Ubogacamy się wzajemnie, szukamy wspólnie odpowiedzi, a to wszystko w atmosferze szacunku i zaufania. Nasze spotkania to szczera, otwarta rozmowa z prowadzącymi oraz dialog z uczestnikami.

  • Rozpoczynamy o godzinie 10.00. 
  • Znajdziesz tu czas na modlitwę indywidualną przed Najświętszym Sakramentem  oraz wspólnotową Eucharystię
  • Doświadczysz karmelitańskiej ciszy i modlitwy w milczeniu
  • Jeśli będziesz potrzebować możesz skorzystać z sakramentu spowiedzi bądź duchowej rozmowy
  • Podczas konferencji możesz zawsze zadać pytanie lub ubogacić nas swoim doświadczeniem
  • Skosztujesz karmelitańskiej kuchni :)

Ze względu na ograniczenia lokalowe i dużą ilość chętnych, prosimy byś nie odkładał/a zapisu na ostatnią chwilę, ponieważ dla dobrego przeżycia skupienia musimy ograniczyć ilość uczestników. Tym razem prosimy Cię również o składkę na wspólny obiad, aby wspomóc tutejsze siostry.

Zgłoszenia przez formularz – kliknij tutaj lub na adres mailowy: kandyda.karmel@gmail.com 

Zainteresowanym osobom chętnie odpowiem na pytania i przekażę bliższe informacje.

Dojazd do nas z Dworca Centralnego autobusem 700 lub z Metra Wilanowska – 710.
Wysiadasz na przystanku „Stocer” i masz jeszcze 1 min na dojście do naszego domu

Pozdrawiam w Panu –  s. Kandyda


STYCZEŃ A.D. 2018.

 

DZIEŃ SKUPIENIA DLA MĘŻCZYZN – Masz pytania? JEST SŁOWO.

 

dzień skup. 20 stycznia

Rozpoczynamy w tym roku od poważnego dnia skupienia dla mężczyzn w wieku 18-35 lat. Każdy z nas ma wiele pytań, tym bardziej na początku roku. Ale JEST SŁOWO! Jakie? Zapewne wiesz . W programie: modlitwa Liturgią Godzin, Eucharystia, konferencja, dzielenie się Słowem Bożym, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wewnętrzną, obiad i chwile wspólnej integracji przy grach planszowych. To wszystko odbędzie się w nowym męskim Karmelu na Solcu w Warszawie w sobotę, 20 stycznia, w godz. 10:00-18:00. Sanktuarium Jezusa Nazareńskiego, którego 4 miesiące temu, staliśmy się kustoszami, czeka na Ciebie. ON ma Ci wiele do powiedzenia! Słuchaj SŁOWA, które stało się CIAŁEM! Zapisy i zapytania: powolania@karmelicibosi.pl.

 

 

 

WARSZTATY DLA MŁODYCH TALITHA KUM – Wrocław, 27-28 stycznia 

TK Plakat 2018 - Wrocław (1)Talitha Kum – są to warsztaty dla młodych, w czasie których głosi się kerygmat (podstawowe prawdy wiary) w sposób przystępny dla młodego człowieka. Trwają one dwa dni (sobota i niedziela). Uczestnicy podczas tego weekendu mogą odkryć realne działanie Boga w swoim życiu, doświadczyć Jego darmowej miłości oraz usłyszeć świadectwa swoich rówieśników z życia w bliskiej relacji z Bogiem. Nasz Ośrodek Powołaniowy włącza się w prowadzenie tych warsztatów wspólnoty Przymierza Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodych w wieku 16-30 lat do Wrocławia na weekendową duchową przygodę. Zgłoszenia: wroclaw@przymierzemilosierdzia.pl oraz tel. 737 320 405. 

 


WYDARZENIA A.D. 2017.